Strona Główna
Poczet Dowódców

 

 

 

 

 

Poczet dowódców

 

 

 

 

 

Dowódcy 10 Pułku Samochodowego:

  • 1953-55 – płk inż. Leonard Kacperski
  • 1955-59 – ppłk Stanisław Ledwos
  • 1959-69 – płk Mieczysław Nowosad
  • 1969-72 - płk Jan Radom
  • 1972-74 – płk mgr inż. Walerian Stebnicki
  • 1974-78 – płk mgr Emil Dubiel
  • 1978-84 – płk mgr Karol Orzechowski
  • 1984-89 – płk mgr inż. Bogusław Wypych
  • 1989-98 - płk mgr inż. Andrzej Opioła
  • 1998-99 – ppłk mgr inż. Wojciech Teliczan
  • 1999-2001 - płk Jan Ciećka
  • 2001-2004 - płk dr Wiesław Grudziński
  • 2004-2007 - płk dypl. Krzysztof Kseń
  • 01.04.2007 - 30.06.2007 - obowiązki dowódcy pełnił ppłk dypl. Krzysztof Zakrzewski
  • 01.07.2007 - 22.01.2012 - płk dypl. Piotr Chudzik
  • 23.01.2012 - 16.02.2012 - obowiązki dowódcy pełnił ppłk mgr inż. Dariusz Chodyna
  • 16.02.2012 - 01.09.2016 - płk dypl. Tomasz Dominikowski
  • 01.09.2016 - płk dypl. Robert Kowalski